İstanbul İç Mimarlık Tasarım

İstanbul İç Mimarlık Tasarım Firması

İç mimar, mekân organizasyonuna yeni ve ekonomik çözümler getirmek amacı ile tasarımlar yapar.İç mimarlık ve dekorasyon alanı sürekli yeniliklere açıktır ve yeni tasarım trendleri ortaya çıkmaktadır.

Ülkemizde yetenekli iç mimarlara fazla ihtiyaç duyulmaktadır. İş olanakları yüksek olan bir meslek dalıdır.

İç mimarın çalışma alanları, tasarım aşamasında büro; uygulama ve denetim aşamasında yapılar; malzemelerin yapım aşamasında atölyeler ve fabrikalardır. İç mimarlar yürürlükteki kanun ve sözleşmelere göre kamu kesiminde ve belediyelerde çalışabildikleri gibi, özel sektör kuruluşlarında ya da serbest olarak kendi bürolarında çalışmalarını sürdürebilirler.

Bilgisayar, kalem, rapido, cetvel takımı ile diğer kırtasiye malzemeler kullanılır.

Dekorasyon yapılacak alan mekânın bir bölümü de olabilir, komple dekorasyon da olabilir. Önce müşterimizin istek ve zevklerini, yaşam biçimini, ihtiyaçlarını öğreniyoruz. Daha sonra teknik çizimlerini yapıyoruz ve 3 boyutlu görsellerle işin başlangıcını belirliyoruz. İstanbul iç mimarlık firmaları arasında özel bir yere sahip olan firmamız doğru malzeme seçimi konusunda da müşterilerine destek vermekte, fiyat analizleri ve karşılaştırmalar yaparak doğru malzemelerin uygun fiyatlarla alınmasını sağlamaktadır.

GÖREVLERİ;

-Müşterinin isteklerini ve ihtiyaçlarını saptar,

– Mekanda yapılması gereken değişiklikleri ve konulacak eşyaları tasarlar,

– Tasarımın krokisini çizer,

– Kullanılacak malzemenin ve satın alınacak eşyanın kalitesine göre fiyatını ve işçilik ücretini hesaplar,

– Dekorasyon malzemelerinin ve mobilyaların satın alınmasında müşteriye yardımcı olur,

– Mobilyaların, halı ve perdelerin yerleştirilmesini sağlar.